Péče o prodloužené vlasy
Vlasy musí být vždy čisté, suché a rozčesané !!!
Vlasy pravidelně pročesávejte pouze s pomocí speciálního kartáče na prodloužené vlasy, od konečků ke kořínkům. Spoje vždy přidržujte rukou, aby nedošlo k vytržení pramenů a poškození spojů. Vlasy rozčesáváme tak, že je pevně držíme v oblasti spojů nebo chytneme culík a rozčešeme nejdříve konce – posledních 5 centimetrů. Když jsou rozčesané, popobereme o dalších 5cm a opět rozčešeme. Tímto způsobem pokračujeme přes střední část a nakonec vlasy u kořínků. Nepoužívejte nikdy klasické pevné kartáče a hřebeny, které se ve spojích mohou „zaseknout“ a vytrhnout prameny i s Vašimi vlasy. Vlasy rozčesáváme vždy jen v záklonu a suché. Nikdy nerozčesávejte mokré vlasy! Vyplatí se používat měkký a široký kartáč se štětinami určený přímo na prodloužené vlasy, stejně tak šampóny, kondicionéry a zejména masky – prodloužený vlas nemá vnitřní výživu, proto musíme veškerou vlhkost a vitamíny dodávat zvenčí. Hlavně kosmetika určená na prodloužené vlasy zajistí pevnost a trvanlivost spojů. Pokud se rozhodnete používat běžnou vlasovou kosmetiku, čtěte pozorně složení šamponu a ostatních přípravků – na spoje se nesmí používat šampony s ovocnými složkami, se silikonem, s obsahem alkoholu či oleje. Pozor také na používání laku na vlasy a jeho složení. Většina laků obsahuje alkohol, který rozpouští spoje.
Jak správně mýt vlasy
Před mytím vlasy pečlivě rozčešte kartáčem na prodloužené vlasy. Mytí provádějte vždy jen s hlavou zakloněnou dozadu. Naneste šampon a jemnou masáží hlavy vlasy umyjte. V oblasti spojů provádějte mytí vlasů opatrně. Intenzívní masáž spojů může mít za následek jejich porušení a může způsobit zauzlení vlasů. Opláchněte šampon a naneste kondicionér nebo balzám. Balzám nanášejte směrem od spojů ke konečkům vlasů. Vyhněte se aplikaci na spoje. Nechejte pár minut působit, dobře opláchněte vlažnou vodou a přebytečnou vodu z vlasů vymačkejte. Oplachování provádějte velmi důkladně – min 5-10min. Šampon, kondicioner případně i maska musejí být z hlavy důkladně vymyty, jinak jejich zbytky mohou narušit spoje, případně zapříčinit ekzémy hlavové pokožky. Ručníkem obtočeným kolem hlavy jemně vysušte přebytečnou vodu. Všechny výše uvedené kroky – mytí šamponem, aplikace kondicionéru a vysušování ručníkem – provádějte šetrně bez drhnutí pokožky vlasů. Mokré vlasy nepročesávejte. Běžně můžete vlasy umývat podle potřeby i každý druhý den. Preventivně zabráníte ukládání přírodních olejových složek na spojích, což může ovlivnit jejich kvalitu. U klientů, kteří mají náročné profese na pocení, případně pracují v pokrývce hlavy, doporučujeme mýt vlasy každý den před spaním.
Vysoušení fénem
Nejdříve prosušte keratinové spoje, potom pokračujte po délce vlasů směrem ke konečkům. Vysoušení provádějte s fénem s nastavenou studenou nebo střední teplotou vzduchu. Mějte na paměti, že prodloužené vlasy a keratinové spoje jsou více citlivé na působení tepla. Z tohoto důvodu vždy nastavujte vysoušeče, žehličky na vlasy nebo kulmy (max.170°C) na nižší teplotu. Vlnitý typ prodloužených vlasů vysoušejte s ohledem na zvlnění vlasů. Vlasy rozdělte prsty rukou a lehce vysoušejte. Tím zachováte pravidelné zvlnění. Při žehlení se nesmíte dotknout teplou žehličkou spojů. Nadměrné teplo spoje rozpouští. Vlasy nenechávejte uschnout samovolně. Vždy hned vysušte fénem !
Spánek bez problémů
Dříve než se uložíte ke spánku je vhodné vlasy pečlivě rozčesat a následně stáhnout nebo udělat volný cop a zajistit gumičkou, nejlépe látkovou. Nikdy nespěte s mokrými nebo vlhkými vlasy! Nikdy nespěte s neumytou – zpocenou hlavou! Zabráníte tak vytrhání a narušení spojů a zauzlení pramenů během spánku.
Bazén, sauna, mořská voda a solárium – pozor na vlasy
Pro tělo relaxace, pro vlasy znatelné nebezpečí. V řadě salónů se o těchto nenápadných oblíbených způsobech relaxace ani nezmíní, přitom je zátěž v podobě chlorované či mořské vody, horkého vzduchu v sauně a „opalujících schopnostech“ solária a slunce alarmující už pro vlasy vlastní. Dodržet správnou péči o prodloužené vlasy se nám může vymknout z rukou, pokud právě tyto činnosti máme v oblibě. Abychom minimalizovali poškození, zbytečné obrušování a lámání vlasů, dodržíme alespoň tyto zásady:
Při plavání vlasy pečlivě svážeme do drdolu nebo culíku a můžeme upevnit sponkami a na ochranu můžeme použít plaveckou čepici, která zabrání namáčení a vysušování. Při koupání v moři vlasy alespoň svážeme, nechodíme se koupat s rozpuštěnými vlasy, mohlo by dojít k zacuchání. Sůl a chemikálie ve vodě mohou poškodit také vlasové spoje, může tak docházet k většímu vypadávání vlasů, někdy i celých pramenů.
Základním pravidlem je to, že když na vlasy a spoje působí nějaký vliv, který je může poškozovat ať už je to chlór, slaná voda, vysoká teplota v sauně nebo dlouhé opalování v solárku nebo na pláži případně sportování a spocená hlava – je nutné co nejdříve, ale maximálně před spaním vlasy umýt, vysušit a rozčesat, aby byly opět suché, čisté a rozčesané.
Barvení a úprava vlasů
Barvení, odbarvování a jakoukoliv úpravu vlasů od nás provádějte zásadně v našem salonu. Neodborným barvením či odbarvováním nebo neodbornou úpravou jako jsou účesy, lakování, tupírování atd, a s tím spojené nedostatečné vymytí barvy, přelivu, melíru či šamponu a kondicioneru nebo masky či nešetrná manipulace se spoji při úpravě atd, můžete trvale poškodit spoje. Jakýmkoliv zásahem mimo náš salon do péče či úpravy vlasů ztrácíte nárok na opravu či reklamaci. Nemůžeme být zodpovědní za jakýkoliv neodborný zásah.
Důležité upozornění:
Odhadem 2-4% lidí nemůžou nosit prodloužené vlasy, jelikož chemické složení spoje má špatný vliv na jejich pokožku hlavy. Rovněž používání některých léků, potravinových doplňků, nadměrného užívání alkoholu či jiných omamných látek nebo některé pracovní prostředí (zvýšené pocení) může způsobit uvolňování toxinů, které můžou změkčit spoje. O užívání jakýchkoliv léků či výše popsaných faktech vždy informujte svého stylistu / technika. Z veškerých zde uvedených důvodů nemusejí prodloužené či zahuštěné vlasy splnit účel, pro které si je pořizujete. Nemůžeme nést následky za Vaše zamlčení některých vážných okolností ve Vašem životě, které problémy s Vašimi zahuštěnými či prodlouženými vlasy mohou způsobovat. Před aplikací vlasů všechny tyto vlivy musíte dobře zvážit a konzultovat s vlasovým stilistou z důvodu možnosti nevhodnosti nosit prodloužené či zahuštěné vlasy a také nutnosti dodržovat předepsané postupy pro údržbu a úpravu. Třepení konečků na prodloužených vlasech je zcela normální a lze to očekávat. Je důležité si uvědomit, že přirozeně člověku vypadává průměrně 100 vlasů denně. Tyto vlasy můžete najít při kartáčování, mytí, vysoušení. A je to zcela běžné. Je třeba dodržovat doporučenou dobu pro posunutí pramenů. V případě, že jsou prameny odrostlé a spoje jsou 2-3cm od hlavy, hrozí při česání jejich vytržení či zadredování a tím poškození Vašich vlasů. Zakoupili jste si kvalitní, 100% pravé vlasy v originálním a neporušeném stavu, které jste si před převzetím zkontrolovali. Neakceptujeme proto reklamace charakteru zauzlení vlasů, vypadávání spojů po jejich aplikaci z důvodu nedodržení předepsaných doporučení a postupů. Nemůžeme nést odpovědnost za to, jakým způsobem je o vlasy dále pečováno. Posunutí pramenů je nutné dodržovat po dvou až šesti měsících s ohledem na rychlost růstu Vašich vlasů.
Nadměrné ohýbání, přehazování, probírání se prsty ve spojích, tahání nebo vytrhávaní prodloužených vlasů, česání nevhodným hřebenem nebo nedostatečné pročesávání, spaní s mokrými vlasy a nedostatečné vymývání kondicionérů a šampónů nebo jakékoliv nedodržení výše uvedených postupů úpravy a údržby může způsobit poškozeni vašich vlasů!